Czy twardziel z CBŚP potrzebuje pomocy?

Aktualny numer

  • Trening EEG Biofeedback jako nowa metoda rozwoju potencjału zachodniopomorskich policjantów
    Psycholodzy policyjni należą do pionu wspomagającego działalność Policji. Misja formacji, rodzaj i zakres zadań oraz to, że są one bezpośrednio powiązane z ludzkim życiem, zdrowiem i mieniem powodują, że bezpośredni realizatorzy tej misji – policjanci – znajdują się pod szczególnym nadzorem zarówno ze strony przełożonych, jak i obywateli. Zachowania funkcjonariuszy będące odzwierciedleniem posiadanych przez nich zasobów, doświadczeń i względnie trwałych cech osobowości są oceniane i przypisywane do określonych kategorii prawnych.
  • Cyberoszustwa bazują na socjotechnice i psychologicznych pułapkach. Jak nie dać się oszukać w internecie
    Obraz cyberprzestępcy utrwalony w kulturze masowej przedstawia osobę o wyjątkowych kompetencjach technologicznych, piszącą na klawiaturze w tempie karabinu maszynowego i w kilka minut włamującą się do systemów FBI i Pentagonu. Rzeczywistość jest inna – oszuści najchętniej posługują się działaniami, które nie wymagają szczególnych umiejętności technicznych, za to bazują na psychologii i socjotechnice.
  • Telefon dający siłę – 116 111
    Telefon zaufania 116 111 wspiera dzieci i młodzież od ponad 15 lat. Jak wygląda jego organizacja, w jakich sprawach kontaktują się dzwoniący, a kiedy konsultanci kontaktują się z Policją?
  • Z kart historii kynologii policyjnej. Akcja psów towarzyszy w Policji Państwowej
    Zapewnienie odpowiedniej liczby psów do szkolenia na kursach specjalistycznych dla przewodników psów służbowych, realizowanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, to nadal jeden z kluczowych problemów współczesnej kynologii policyjnej. Dobór psów do użycia w Policji oznacza żmudne ich poszukiwane i testowanie. W praktyce nie tylko cena zakupu stanowi barierę, ale i same predyspozycje oferowanych do sprzedaży zwierząt.

Archiwum