nr 5/2014


PROCES PRZEMUNDUROWANIA POLSKIEJ POLICJI

Podstawą do podjęcia prac nad zmianą dotychczasowego umundurowania były badania fokusowe przeprowadzonew 2006 r. wśród funkcjonariuszy przez ówczesny Wydział Analizy Ocen Społecznych Biura Komunikacji Społecznej KGP. Analiza wypowiedzi funkcjonariuszy stała się podstawą do określenia potrzeb i oczekiwań wobec umundurowania używanego podczas pełnienia obowiązków służbowych.

Zastrzeżenia policjantów dotyczyły głównie koszul służbowych, obuwia, spodni i okryć zewnętrznych. Postulowano zmianę koloru koszul na ciemniejszy. Ponadto w większości wypowiedzi sygnalizowano konieczność zmiany konstrukcji spodni służbowych na sportowe typu „bojówki”. Kurtki
i obuwie, w ocenie policjantów, należało wykonać z lepszych, nowocześniejszych materiałów. Potrzeba modernizacji umundurowania policyjnego wynikała z realizacji oczekiwań i propozycji zgłaszanych przez funkcjonariuszy Policji. Dynamicznie rozwijający się rynek tkanin, dzianin i innych surowców włókienniczych pozwalał na stworzenie nowoczesnego munduru, który zapewniał komfort użytkowania i jednocześnie bezpieczeństwo służby. W związku z tym, że w czasie wykonywania obowiązków służbowych policjanci najczęściej noszą umundurowanie służbowe, ten rodzaj ubioru stał się przedmiotem prac.

 

(...)

Pliki do pobrania

powrót
drukuj