nr 3/2012

Z Ireną Zając Prezesem Zarządu Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz nadinsp. Władysławem Padło Przewodniczącym Rady FPWiSpPP, rozmawia Piotr Maciejczak

Konkurencja – jazda sprawnościowa motocyklem służbowym, 2011 r.

Uczciwa rywalizacja, kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji, pielęgnowanie tradycji to zasady towarzyszące organizowanemu już w latach 80. konkursowi na najlepszego funkcjonariusza ruchu drogowego. Co wydarzyło się w ciągu minionych lat? Kto brał udział w konkursie? Kto stawał na podium, zyskując największe uznanie…?

W terminie 25–28 września bieżącego roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie i na terenie m.st. Warszawy odbyła się XXV edycja konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Najlepsi funkcjonariusze drogówki z całego kraju stanęli w zawodach i zmagali się o tytuł najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego roku 2012.

Zespół strzelnic Centrum Szkolenia Policji – widok z przod

17 lipca br. w Centrum Szkolenia Policji odbyło się uroczyste otwarcie jednego z najnowocześniejszych obiektów strzeleckich w Europie. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. dr hab. Arkadiusz Letkiewicz oraz Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki. Zanim w Legionowie powstał jeden z najbardziej zaawansowanych kompleksów strzelnic policyjnych, instruktorzy Centrum Szkolenia Policji kształcili umiejętności strzeleckie słuchaczy w znacznie mniej komfortowych warunkach. Nieadekwatna do potrzeb szkoleniowych liczba strzelnic powodowała, że zajęcia często kończyły się wieczorem, a możliwość udzielania słuchaczom konsultacji była ograniczona do minimum. Z satysfakcją można powiedzieć, że to już historia!

Oblizywanie nosa

Dla przewodnika psa służbowego w Policji, a na pewno instruktora prowadzącego zajęcia z tresury praktycznej, wiedza z zakresu prawidłowego odczytywania zachowania się psa jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na dobór odpowiedniej metody szkoleniowej, pozwalającej na osiągnięcie wysokiego poziomu jego wyszkolenia.

OBM i ON

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie jednostek terenowych Policji pozyskiwaniem do służby mało popularnej w naszych kynologicznych szeregach rasy – owczarka belgijskiego malinois (OBM). Dlaczego jest to rasa psów stanowiąca konkurencję dla wszechobecnego owczarka niemieckiego (ON)?

Wskazówki i komentarze opracowane przez wykładowców CSP: INTERWENCJE POLICYJNE. Bezpieczne stosowanie kajdanek oraz BADANIA TECHNICZNE MOTOROWERÓW I TZW. QUADÓW